Innowacyjne Technologie Obróbki Drewna

Obróbka maszynowa 5D

Frezowanie CNC
w drewnie

Frezowanie MDF

Toczenie CNC

Grawer laserowy

Elementy galanterii. Podstawy z drewna jesionowego
Frezowanie ornamentów przestrzennych i ażurowych w drewnie.

Viktor-Art i grupa doświadczonych technologów, specjalizujących się w zakresie projektowania i obróbki skrawaniem (frezowanie drewna cnc) jest w stanie sprostać najróżniejszym wyzwaniom stawianym nam przez wymagających klientów.

Viktor-Art - projektowanie 3D bogato zdobionej ramy

Zaawansowane programy do projektowania 3D pozwalają nam na dostosowanie już zeskanowanego obiektu (zmiana wymarów, kształtu, wygładzanie powierzchni, dodanie naddatków technologicznych, etc), lub stworzenie całkiem nowego modelu na podstawie rysunków technicznych.

Realizujemy produkcję oraz usługi w zakresie:

 • frezowanie drewna CNC i substytutów drewna,
  frezowanie form z drewna i modeli,
  frezowanie 3D,
 • formy odlewnicze (formy z drewna, mdf, pianek, oraz innych materiałów),
 • grawerowanie w drewnie i aluminium,
  wycinanie i grawerowanie laserem (duże pole robocze + oś obrotowa dla głowicy lasera),
 • intarsje przy wykorzystaniu technologii CNC, lasera, oraz różnych typów drewna,
 • logotypy / cechowanie laserowe produktów z drewna i jego substytutów,
 • wycinanie 2D przy użyciu lasera, oraz frezarek CNC. 
Grawerka laserowa, cechowanie, grawer na drewnie i laminacie

 

Zastosowanie zaawansowanych programów komputerowych w zakresie projektowania, oraz odpowiednich obrabiarek CNC z oprogramowaniem 3D, jesteśmy w stanie sprostać najróżniejszym wyzwaniom stawianym nam przez wymagających klientów.

Skanowanie przestrzenne 3D i inżynieria odwrotna dodatkowo poszerza naszą ofertę, polegającą na możliwości elektronicznego zapisu obiektu, przetworzenia tych danych w programie komputerowym, oraz wytworzeniu jego wiernej lub zmodernizowanej (dostosowanej na życzenie klienta) kopi przy użyciu technologii CNC.

Modelowanie projektu 3D pod frezowanie CNC
Pokaz obróbki mechanicznej drewna poprzez skrawanie

Firma Viktor-Art zajmująca się od prawie 30 lat obróbką drewna w charakterze artystycznym i użytkowym chce Państwu przedstawić jedyną swego rodzaju pełną ofertę obróbki drewna na rynku Europejskim.

Frezowanie 5 osiowe w drewnie.

Proces obróbki mechanicznej (frezowania, skrawania) przygotowanego wcześniej modelu 3D jest wykonywany na obrabiarkach numerycznych CNC z dokładności do 0,02mm.

Nasza oferta frezowania numerycznego zawiera:

Frezowanie drewna 2D i 2,5D

wiercenie, fazowanie, wycinanie i grawerowanie skomplikowanych form i kształtów. Wszystkie w.w usługi wykonujemy na podstawie przesłanych projektów, lub szkiców technicznych.

Frezowanie drewna 3D – 3-osiowe

frezowanie najbardziej skomplikowanych kształtów i form na podstawie wirtualnych modeli 3D, szkiców technicznych, lub modeli rzeczywistych (uprzednio zeskanowanych przy użyciu najnowszych technik skanowania 3D )

Frezowanie drewna 4D

4-osiowe frezowanie na tokarce CNC elemntów toczonych, jak i niestandardowych form i kształtów nieobrotowych. Frezowania wykonujemy na podstawie modeli, rysunków technicznych, lub krzywych (w przypadku elementów obrotowych).

Frezowane i toczone figury geometryczne z drewna
 

Viktor-Art Tech wykonuje formy z drewna (oraz substytutów – MDF, sklejka, etc.) w najwyższej jakości wykończenia. Formy wykonywane mogą być zarówno w pozytywie, jak i negatywie obiektu rzeczywistego.

Firma Viktor-Art Tech posiada doświadczenie w produkcji form dla branży lotniczej (formy do części kadłuba, śmigła), branży samochodowej (formy używane do termoformowania elementów plastikowych, kopyta do formowania blachy), formy odlewnicze dla hut szkła, formy odlewnicze dla przemysłu metalurgicznego (formy pod kowadła – zmienne rozmiary, zmienna kubatura)

Na naszych frezerko-kopiarkach bryłowych istnieje możliwość wielokrotnego powielania obiektów przestrzennych w oparciu o istniejące rzeczywiste modele, gdzie każdy powielany element jest identyczny z pierwowzorem. Obróbka ręczna (dłuto, szlif) jest wymagana po tym procesie kopiowania w celu uzyskania finalnej jakości powierzchni.

Zwierzęta z drewna. Frezowane numerycznie.

W skład doświadczenia naszej pracowni wchodzi produkcja figur realistycznych o rozmiarach nawet do 6m wysokości. Kubatura takich figur to 3 kubiki wzwyż. Dodatkowo na życzenie klienta frezujemy środek tego rodzaju brył dla “odchudzenia” masy całkowitej.

Wszystkie operacje, podziały, miejsca klejenia są wcześniej dokładnie zaprojektowane i uzgadniane z klientem na etapie przygotowania modelu wirtualnego.

Frezowanie ornamentów przestrzennych i ażurowych w drewnie.

Model wirtualny możemy otrzymać bezpośrednio od klienta (chmura punktów, siatka trójkątów (STL), czy modele gemotryczne zaprojektowane od podstaw, lub po inżynierii odwrotnej), jak również oferujemy usługi skanowania 3D strukturalnego (szczegóły w zakładce “Skanowanie 3D”). Modele rzeczywiste o małych rozmiarach są w póżniejszym etapie powiększane do zamawinych rozmiarów (nawet kilkukrotnie) i poddawane obróbce skrawaniem.

Nowoczesne meble z drewna - orzech europejski

Figury wielkogabarytowe

Meble drewniane

Galanteria drewniana

Wielkogabarytowa figura z drewna. Anioł. Renowacja organów Englera w kościele Św. Elżbiety we Wrocławiu.