Rzeźby sakralne z drewna

Obróbka ręczna drewna

Rzeźba w drewnie, Ręcznie rzeźbione figury z drewna - Viktor-Art
Rzeźby sakralne z drewna to nasza specjalność, którą zajmujemy się od 30 lat. Dobierając odpowiednie narzędzia i materiały, tworzymy dowolne realizacje. Ręcznie wykonywane dzieła sztuki znajdują się w kościołach, kaplicach oraz domach prywatnych. Wszystkie tworzone przez nas obiekty w drewnie powstają z największą starannością, pozostawiamy je w naturalnym drewnie lub malujemy na życzenie klienta. Do naszych usług należą również: renowacja mebli zabytkowych, rekonstrukcja zabytków, ich brakujących elementów, wykonywanie rzeźb użytkowych, np. ram lub listw wykończeniowych.

Rzeźba sakralna w drewnie

W naszej firmie znajdziecie Państwo bogatą ofertę rzeźb i płaskorzeźb, a także elementów dekoracyjnych ręcznie wykonanych w drewnie. Wachlarz wykonywanych przez nas prac jest bardzo szeroki. Wykonujemy rzeźby sakralne z drewna i płaskorzeźby sakralne:
  • Madonny,
  • figury świętych,
  • piety,
  • ołtarze,
  • ambony,
  • elementy zdobnicze w drewnie,
  • zdobienia instrumentów (w szczególności organów),
  • meble sakralne – ołtarze, konfesjonały, tabernakula, ikonostasy, chrzcielnice.
Figury sakralne powstają od lat, do naszej codziennej pracy należy również rekonstrukcja dawnych rzeźb i obiektów w drewnie. Nowe produkty, które tworzymy, powstają z dbałością o najwyższą jakość, z oparciem o naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie oraz sumienność naszych rzemieślników.
Snycerka na najwyższym poziomie. Viktor-Art. Trofeum myśliwskie.

Rekonstrukcja zabytków

Pomagamy również znanym artystom w produkcji ich nowoczesnych projektów (rzeźb) na podstawie modeli 3D bądź też realistycznych prototypów z dowolnego materiału w wybranej skali.

Oferujemy także renowacje i rekonstrukcje mebli zabytkowych. Każda renowacja to prawdziwe wyzwanie wymagające nie tylko ogromnej wiedzy, w tym także historycznej, ale także niezwykłej precyzji i kunsztu rzemieślniczego. Właściwie przeprowadzana renowacja wymaga doskonałego warsztatu, doboru odpowiednich i ściśle określonych materiałów, a przede wszystkim czasu i cierpliwości, by móc przywrócić zabytkowym zdobieniom ich pierwotny blask.

Wykonujemy także apliki, czyli rekonstrukcje brakujących elementów zdobień. Tego typu zadania wymagają niezwykłej precyzji m.in. zachowania zgodności usłojenia z oryginalnym elementem. Apliki meblowe można także stosować na meblach współczesnych, nadając im dzięki temu niepowtarzalny charakter i styl.

Rzeźby drewniane – sakralne i użytkowe

W naszej firmie wykonujemy też rzeźby użytkowe, które cieszą się coraz większą popularnością, także na polskim rynku. W ofercie mamy rzeźbione elementy do mebli stylowych, zdobione detale – pilastry, ornamenty, ozdobne listwy wykończeniowe, ornamenty, aplikacje, ramy.

W swojej pracy wykorzystujemy zarówno motywy antyczne, secesyjne, czy barokowe, jak również współczesne elementy zdobnicze, w tym wzory roślinne i geometryczne.
Ręcznie rzeźbione pilatry. Zwieńczenia kolumn. Kapitele z drewna.

Rzeźby sakralne z drewna – zaawansowana technologia

Do projektowania używamy zaawansowanych i najnowocześniejszych programów komputerowych w tym modelowanie rzeczywiste i skanowanie 3D. Więcej w dziale Skanowanie i Projektowanie 3D. Nie zapominamy jednak o tradycji, dlatego przy wykonywaniu figur drewnianych wykorzystujemy dłuta o różnych przekrojach, drewniane pobijaki, wyrzynarki i oczywiście frezarki. Nasze wyroby cieszą się ogromnym powodzeniem w gronie pasjonatów rzeźby i zadowolą one gusta osób, dla których liczy się piękno i funkcjonalność przedmiotów, którymi się otaczają.

Jeżeli są Państwo zainteresowani kupnem naszych rzeźb sakralnych z drewna i innych produktów, zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą oraz do sklepu internetowego: https://rzezbawdrewnie.pl/
Viktor-Art Ekskluzywna Rzeźba w Drewnie