Dodaj tu swój tekst nagłówka

Konserwacja i renowacja zabytków drewnianych

Malowanie figur

Polichromia rzeźby

Pełna polichromia malowanie figur z drewna
Konserwacja zabytków jest szeregiem zabiegów konserwatorskich związanych z dziełami sztuki, obejmuje ona odnowienie, zabezpieczenie oraz zatrzymanie procesów destrukcji rzeźb, obrazów, wyrobów rzemiosła lub obiektów architektonicznych. Dla miłośników sztuki, przede wszystkim sztuki dawnej, kontakt z dziełami, które utraciły swoje walory estetyczne i zostały naruszone przez czas, jest codziennością, a konserwacja rzeźby drewnianej wydobywa na nowo pełen blask i piękno obiektu. W naszej pracowni konserwacja oraz rekonstrukcja drewna zawsze opiera się na dobraniu odpowiednich metod i wykorzystaniu najnowszych technologii, dzięki czemu odzyskujemy pierwotny wygląd dostarczanych nam przedmiotów.

Konserwacje zabytków

Firma Viktor-Art posiada w pełni wyposażoną malarnię przystosowaną do malowania figur, płaskorzeźb i innych elementów dekoracyjnych z drewna, dzięki czemu renowacja rzeźby, nawet mocno zniszczonej i zaniedbanej, jest możliwa do zrealizowania w jak najlepszych warunkach.

Do malowania wykorzystujemy w większości farby olejne, ale również farby akrylowe, czy też silikonowe. Mamy możliwość pełnego zabezpieczenia figury powłokami lakierniczymi zgodnymi z wymogami klienta. Nasze prace zawsze są dostosowane do indywidualnych potrzeb, z uwzględnieniem naszej wiedzy i doświadczenia konserwatorskiego.
Malowanie figur drewnianych polichromia płaskorzeźb

Malowanie rzeźb drewnianych – polichromia płaskorzeźb

Praca z drewnem musi odbywać się w otoczeniu odpowiedniego sprzętu, z zachowaniem najwyższej ostrożności.
Do naszych obowiązków należy renowacja rzeźby drewnianej oraz malowanie:

  • pełna polichromia (ręczne malowanie figur),
  • złocenia (pozłotnictwo i szlagmetal),
  • patynowanie,
  • postarzanie,
  • renowacje/rewitalizacje,
  • konserwacje/anastyloza.

Polichromia drewna

Wyjątkowe i wielobarwne ozdoby rzeźb zdobią zarówno wnętrza pomieszczeń, jak i stanowią dekoracje zewnętrzne. Polichromia rzeźby ma swój początek już w starożytności, gdzie była wykorzystywana w architekturze greckiej. Obecnie jest ona charakterystyczna do budowli sakralnych. Nasza oferta to także konserwacja rzeźb sakralnych oraz malowanie figur drewnianych w tym obszernych rzeźb, przedstawiających postaci świętych.
Uszlachetniona płaskorzeźba w drewnie. Dla myśliwych

Konserwacja zabytków drewnianych w viktor-art.pl

Usługi konserwacyjne i renowacyjne zabytków są w naszej firmie wspomagane najnowszymi technologiami w zakresie rekonstrukcji, modelowania wirtualnego i skanowania 3D. Dzięki doskonałym jakościowo materiałom i farbom jesteśmy w stanie nadać niepowtarzalny sznyt, który sprawi, że Państwa meble, rzeźby lub elementy dekoracyjne odzyskają dawny blask, czy też zyskają całkiem nowy charakter i styl. Przy pełnym wykorzystaniu doświadczeń i nabytych umiejętności w obróbce ręcznej idealnie dopasujemy i „dorzeźbimy” brakujące elementy, aby stworzyć jedną spójną całość zabytkowego obiektu. Renowacja rzeźby drewnianej może przedstawić dzieła w zupełnie nowej, wyjątkowej odsłonie.
W zależności od założeń rekonstrukcyjnych możemy przyjąć taki sposób wykonana i oznakowana, by wprawny obserwator mógł odróżnić oryginalne fragmenty obiektu od części dodanych, lub też połączyć wszystko w jeden nieodróżnialny całokształt.
Techniki malarskie wykorzystywane w naszej firmie wywodzą się z najlepszych włoskich tradycji uszlachetniania i są kultywowane wśród naszych artystów od lat.
Pracownia malarska, pozłotnictwa i polichromii figur z drewna Viktor-Art

Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych konserwacją zabytków, zachęcamy do podjęcia współpracy i zamówienia kompleksowej usługi konserwacji, polichromii swoich dzieła sztuki.

Zapraszamy również do obejrzenia naszych prac i malowanych przez nas figur oraz płaskorzeźb w sklepie internetowym: http://rzezbawdrewnie.pl